ŽIVOT JE HRA

... a má úplne iné pravidlá, ako nás učili v detstve, v škole, v rodine...

Naučím aj Vás vyTVORIŤ si šťastný život pomocou myšlienok, slov, energie. V súlade s Láskou, s Bohom. 

Volá sa to aj ZHMOTŇOVANIE, KVANTOVANIE, alebo aj PRIŤAHOVANIE, či VEDOMÁ KREATIVITA.

Ako išiel Špagátik na vandrovku

Sobota dopoludnia. Nastúpim do vlaku, vstúpim do kupé. Dvaja mladí ľudia. Paráda. Prisadnem si.

 • A kam cestujete?, vyzvedám.
 • Do Bratislavy… asi… , pozreli na seba a úsmevom sa pohladkali.
 •  ???
 • No… ešte nevieme. Možno vystúpime skôr.

Miško a Miška. Študenti z Východu. Vybrali sa na výlet. Možno do Bratislavy a možno… Možno im cvrnkne do nosu nejaké iné mesto.

misko-miska-kreativita

Skvelý nápad – stráviť takto voľný deň. Pocestovať trošku, užiť si jeden druhého a aj niečo nové vidieť, zažiť. Poňali tú nudnú upršanú sobotu, kreatívne. Skvelé, tlieskam.

Trošku s nimi pokvákam a odchádzam do „svojho sveta“. Dávam si sluchátka na uši, vyložím nohy na sedadlo oproti, zatváram oči a užívam si pohodlné cestovanie na pohodlnom sedadle.

Asi o 100 km ďalej.

 • Nemáte náhodou zicherku? pýta sa ma Miško.
 • Dieťa radostné, veru nemám… a čo je za problém?
 • Ále, stále sa mi otvára zips na nohaviciach. Je pokazený. Potrebujem to niečím zachytiť.
 • Hmmm. Chodiť s otvoreným zipsom veru nie je výhra.

A začínam prehrabávať moju velikánsku kabelu, v ktorej sa nájde kadečo… ako v každej dámskej kabelke 🙂

Keby som nejakú gumičku našla… Tá je najlepšia na udržanie zipsu. Prevlečie sa cez bežec, zachytí o gombičku a je po probléme… Nemám. Škoda.

Ale do kelu, voľačo isto vymyslíme! Aha – vrecúško. A v ňom šnúrka. Tak predsa len niečo vyhútame. Vyťahujem plátené vrecúško, ktoré má 2 šnúrky.

Jednu spoločnými silami vytiahneme, aby sme ju mohli použiť ako núdzové riešenie namiesto gumičky. Miško najprv protestuje, že nechce znehodnotiť vrecúško. Až za chvíľku pochopí, že aj s jednou šnúrkou je plne funkčné 🙂

vrecusko-spagatik-kreativita

Skvelé, špagátik máme. Teraz ešte vymyslieť, ako ho skrátime na požadovanú dĺžku… aby sa mohol prevliecť cez bežec a zachytiť o gombičku. Nožničky bežne so sebou nenosíme…

 • Nemáte náhodou nožík?
 • Nie, nemám… aleeeee mám zapaľovač!, s radostnou tvárou oznamuje Miško.

A tak sme špagátik skrátili a Michal si ho namontoval na nohavice tak, aby sa už zips viac neplánovane neotvoril. Hurááá, operácia sa podarila 🙂
spagatik-zips-kreativita

Spolupráca a vynútená kreativita nás zblížili,  tak sme spolu tárali ďalej. Ja som sa dozvedela o tom, ako mladí ľudia (vo veku mojich detí) prežívajú študentské časy.

Až sme sa dostali k tomu, čo ja vlastne robím. Čoooo? Učím ľudí využívať kreativitu v bežnom živote. Napríklad aj takto ako ste to práve teraz zažili.

A viete, že toto nebola prvá príhoda so špagátikom z vrecúška, ktorý zachraňoval prúserový stav?

V septembri som bola ako hand made lektor na skvelom zážitkovom víkende Majky Kotalovej na Lovinke.

lovinka-plstenie

A presne v sobotu sme mali na programe nevšedný zážitok – súkromný koncert. Prišiel nám zaspievať pesničkár Peter Janků. Len pre nás, v komornej atmosfére. Len gitara a jeho hodvábny hlas.

peter-janku-face

Po pár pesničkách hovorí: „Našla by sa nejaká šnúrka? Povolil  mi popruh, potreboval by som ho uchytiť. Lebo chcem spievať postojačky. Lepšie sa mi takto… ale ak nedrží popruh, musel by som si sadnúť.“

Hmmmm. Začali sme premýšľať. Každý. Hútali sme, hútali… Veru nemáme.

Snáď to ešte jednu – dve pesničky vydrží… a potom, bohužiaľ… budem musieť sadnúť a gitaru oprieť o koleno… A ja tak rád postojačky… lepšie cítim muziku, rytmus, hrám celým telom…“ A spustil ďalšiu pecku – Husákove deti.

Počúvam pozorne slová a hlavou mi preblesne – jj, za Husáka sme kadečo museli navymýšľať. Poradiť si s tým málom, ktoré bolo k dispozícii. Po materiálnej stránke. Veľakrát sme museli upliesť z hovna bič (sorry za výraz… inak to nejde povedať).  🙂

Ale zase – aké tvorivé riešenia sme dokázali vymyslieť! Paradoxne tá doba veľmi priala rozvoju kreativity u bežných ľudí, v bežnom živote. Čo bola asi jediná jej výhoda.

A vtom rana do hlavy! Áno! Áno! Mám špagát. Vtom mi napadlo, že mám v batohu 2 plátené vrecúška. V jednom mám kozmetiku, v druhom zápisník. A obidve majú zatváranie na špagátik.

11940002_1011033715614719_1034543682_o

– Počkaj Peťo, daj si pauzu, už aj utekám! Máááááám špagátik.

A tak sa vybral Špagátik na vandrovku, aby zachránil neposlušnú gitaru a Peťo mohol dohrať celý koncert postojačky. Aby si ho mohol užiť naplno aj on. Nielen my – poslucháči. Z ktorých sa každou ďalšou piesňou stávali aj spolu-hráči a tanečníci naplnení šťastím až po okraj. Až nám kypelo ušami 🙂

Užili sme si ho veru plnými dúškami. Bol magický. Koncert pri sviečkach, v krásnej intímnej atmosfére. Mala som pocit, že sa anjeli a víly okolo nás preháňajú na kolieskových korčuliach.

A veľmi sa vytešujú z toho, že ich bežným zrakom nevidíme. Lebo by sme sa pohoršovali nad tým, ako sa tam šalejú od radosti. Ale my sme vedeli, že tam sú a užívajú si to s nami 🙂

peter-janku-anjel3

… koniec magična… späť na Zem 🙂

Dorozprávala som. Mrknem z okna – za chvíľu Trenčín.

 •  Tak deti, ja vystupujem.
 • A čo je zaujímavé v Trenčíne? Oplatí sa vystúpiť aj nám?
 • Áno, jasné! Trenčín je krásne mesto. Môžete ísť mrknúť na hrad, centrum je blízko stanice… tam sa máte kde pomotať a vychutnať si mesto.

Vystúpili sme všetci traja. Na stanici si popriali krásny deň a vybrali sa každý svojou cestou. Oni poznávať krásy Slovenska a ja na dohodnuté stretnutie. Zazvonil zvonec a rozprávky o čarovnom Špagátiku z pláteného vercúška je koniec.  Cingi-lingi-bom 🙂

zvonček-spagat

A prečo som toto všetko písala? Lebo som sľúbila vo vlaku, že napíšem. A sľuby treba dodržiavať, žeee?

A aj preto, aby ste vedeli, že pesničky Peťa Janků sú pohladením pre dušu. A ak ich nepoznáte, tak šikovne napraviť. Nebudete ľutovať. Naopak – poďakujete mi. Ako už mnohí, keď som im o tomto zaujímavom pánovi povedala. Ja som žasla, že som ho dovtedy nepoznala. V jednom chlapovi ukrytej tooooľko kreativity, že mi hlava nebrala.

Nielen pesničky, ale aj scény do divadiel a rozhlasové hry vytvára. A kadečo iné. Okamžite som si s ním dohodla rozhovor. Verím, že ho čoskoro spáchame a nájdete si ho tu, na stránkach fitka.

scena-peter-janku

A ešte aj preto, aby ste aj Vy využívali netradičné riešenia keď je treba. Aby ste aj Vy pustili fantáziu na špacírku a vďaka tomu prežívali život najpríjemnejším možným spôsobom.

Lebooooo –  narodili sme sa preto, aby sme boli šťastní. Je to naše základné nastavenie od výroby.

stastie

Kreativita a spolupráca zaručene VŽDY zdvihne pocit šťastia. Vždy. Tak, ako zdvihla mne vo vlaku, aj na Lovinke. Za čo všetkým, ktorí so mnou prežívali špagátové story ĎAKUJEM.

 

Návod na výrobu šťastného človeka za 21 dní –kompletný manuál >>>>

Štítky:

Miriam Štolfová

Je expertkou na VEDOMÚ KREATIVITU a osobné MOTIVAČNÉ VIDEÁ. ♥ Prepája kreativitu s osobným rozvojom a cez videá posiela do sveta.......✈ Žije svoj "Luxusný kreatívny život" v hniezde>>> pod Tatrami.

Učí ľudí ŽIŤ ŠŤASTNÝ ŽIVOT. Tvoriť si ho vedome - ENERGIOU, SLOVOM, MYŠLIENKOU...ale aj tvoriť rukami (hand made). A natáčať videá najjednoduchším možným spôsobom. Je autorkou e-bookov: Návod na výrobu šťastného človeka za 21 dní a aj Ako poslať depku (zlú náladu) do hája a kompletného manuálu Ako natočiť video rýchlo a jednoducho>>>

Komentáre

 • Opt In Image

  Stiahni si ebook zdarma

 • Najnovšie články

 • Značky